Sbírka na výrobu

Protože rektorát TUL založil vlastní sbírku k výrobě filtrů a roušek, prosíme dárce, aby se obraceli na jejich níže uvedený účet.

Dárce, kteří peníze již poskytli na náš transparentní účet (č. 4236111063/0800), budeme kontaktovat, srozumíme je se změnami a domluvíme se na dalších krocích.

-

Úryvek článku:

Zájemců, kteří se obracejí na univerzitu s tím, že by rádi podpořili naše týmy, jež vyrábějí ochranné pomůcky pro zdravotníky, je mnoho. Vedení školy proto dnes spouští veřejnou sbírku.

Peníze mohou zájemci posílat na oficiálně zřízený transparentní účet sbírky: 292 949 700/0300.

Pro ty, kdo chtějí zůstat pro veřejnost v anonymitě, připadá v úvahu forma daru, ke kterému se sepisuje standardní darovací smlouva.

Univerzitní týmy fakulty strojní, fakulty textilní a fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v polovině března spustily výrobu jednorázových nanoroušek. Psali jsme o tom zde.

Koncept výroby poté změnily na výrobu výměnných filtrů do bavlněných roušek. Studenti naší ekonomické fakulty k tomu spustili výzvu Roušky s filtrem pro všechny.

Filtry i materiál na filtry začala univerzita dodávat a stále dodává Krizovému štábu Libereckého kraje, který veškerý materiál dále distribuuje.


CELÝ ČLÁNEK ZDE!